Hakkımızda
1992 yılında şimdilerde FMC Şirketler Grubu olarak anılan ticari istirakler turizm sektöründe ki ilk girişimi ile ticari hayatına başladı. Turizm sektöründe gelişimini sürdürmekte olan şirketimiz aynı zamanda müşterilerine lojistik hizmetleri de sağlamaya başlayarak yeni sektöründe kurulduğu il olan Ankara'da mikro dağıtım hizmeti vermeye başladı. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışan şirketimiz hizmet verdiği markaların ihtiyaçlarına daha çok noktada karşılık verebilmek için yaptığı yeni yatırımlar ile şehirler arası makro dağıtım sektörüne de 1999 yılında Has Lider Lojistik A.Ş.'yi kurarak çok hızlı bir giriş yaptı.
Yapılan yeni yatırımlar ve girilen yeni sektörlerle birlikte şirketlerimiz filosunu genişletmeye ve buna paralel olarak da hizmet verdiği ulusal gıda firmalar ile anlaşmalarını artırmaya devem etti. Kısa sürede sektörün birçok öncü firmasına hizmet vermeye başlayan firmamız sektörde geçirdiği 10 yılın ardından filosunu 20'ye katlayarak frigo lojistik alanında sektörünün tercih edilen şirketlerinden birisi haline geldi.
2014 yılında lojistik hizmetlerine filo araç kiralama alanını da ekleyen firmamız öncelikle lojistik operasyonunu gerçekleştirdiği firmalara, daha sonra çeşitli kamu kurumlarına ve ulusal firmalara araç kiralama hizmeti vermeye de başlamıştır. 2018 yılında ise yaptığı yeni anlaşmalar ve yeni hizmet alanı ile birlikte özmal araç filosunu 1670 adede çıkaran firmamız sektöründe özmal filosu en büyük şirketlerden birisi haline geldi.
Müşterilerine hizmet verdiği alanlara bir yenisini daha eklemek isteyen şirketimiz 2018 yılında Has Lider Sigorta A.Ş.'yi kurarak, sektöründe yıllardır müşteri olarak edindiği sigorta deneyimlerini değerlendirmek ve müşterilerine daha kaliteli bir hizmet verebilmek adına sigorta sektöründe de faaliyet göstermeye başladı.
Has Lider A.Ş. 2019 yılında, Lojistik & Araç Kiralama & Sigorta sektörlerinde faaliyetlerine övgüyle devam ediyor. Faaliyetlerine tüm gücü ve hızıyla devam eden şirketlerimiz tedarikçiliğini yaptığı tüm firmalara değer katıyor. Her alanda kendini geliştirmeyi ilke edinmiş bir yapı ile 2019 yılını 20. Yıl tecrübesi ile tamamlıyor.